Басты бет » Детская страничка » Новинки из книжной корзинки

Новинки из книжной корзинки

1. Өсімдіктер әлемі : Энциклопедия / Қазақ тіліне аударған  Д.Алипбаева .-

Астана : «Фолиант» баспасы,2014.- 160б.- « Балалар энциклопедиясы » сериясы

Бізді өсімдіктердің сан мындаған түрі – ағаштар,шөптер, жеміс – жидек пен көкөністер , сондай-ақ тамаша  гүлдер қоршап тұр. Күн сайын олардың мындаған түрінен ерекше өсер алып, табиғаттың тұнып тұрған қазынасын қажетімізге жаратамыз. Ал олардың жеке қасиеттері мен ерекшелігі туралы көп білмесіміз анық.

Бұл кітапты оқи отырып, өсімдіктер дүниесінің таңғажайып сырларына қанығасыздар.

1. Жануарлар әлемі : Энциклопедия / Қазақ тіліне аударған Д.Әліпбаева. – Астана : «Фолиант »баспасы ,2014 . – 160б. – «Балалар энциклопедиясы » - сериясы.»

«Жануарлар  әлемі » энциклопедиясы жасөспірімдер үшін өте қызықты және танымдық жағынын пайдалы басылымдардың бірі блмақ. Кітап оқырмандарды қызықтырып қана қоймай, қоршаған табиғатты, жануарлар  мен  құстарды қорғаудың қажеттігін түсіндіреді.

1. Растительный мир : энциклопедия / Пер. с  англ. А.Байдилдиновой. – Астана :  «Фолиант» , 2014. -  Сер. «Библиотека энциклопедий »

Красочно иллюстрированная энциклопедия «Растительный мир »подарит вам  сотни открытий . Вы узнаете о цветке, который так велик, что едва уместился бы на парте, о травах, что выше потолка, об исчезающих  видах растений  и многих других удивительных вещах .

1.  Қазақ аңыз –әпсаналары / Құраст. Д.Мағұлұмов,Ә.Тауұлы. – Алматы : «Балауса» баспасы , 2014. – 96б.: сур.

Өмірден алынып, көзінде ауызекі айтылған әңгімелердің бір тармағы – аңыз- әпсаналар .Аңыз-әпсаналар арқылы тарихты, көне дәуір тынысын пайымдауға болады .

Жинаққа балардың түсінуіне лайықты аңыз-әпсаналар үш топқа / мекендік, күй және күйшілер, тарихи/ бөлініп , топтастырылды.

1.  Қазақ ертегілері / Құраст. Ж.Нұралиева  . – Алматы : « Балауса» баспасы,2014. – 96б.: сур

.

Балалардың ой- қиялын дамытып, асқар биіктерге жетелей отырып, жағымды да жарасымды жақсы қасиеттер, дамытуға баулитын ертегілер топтастырылған бұл жинаққа әйгілі «Керқұла атты Кендебай » , «Ер Төстік», секілді туындылармен  қатар, ең қызықты деген тұрмыс-салт, қиял- ғажайып, хайуанаттар туралы ертегілер де енгізілді. Кітап әсем суреттермен безендірілген.

1. Ахай Ж.А. Әріптер әлемінде . – Астана,2014. – 200б.

Бұл оқу қуралы балабақшаның ересек топ бүлдіршіндеріне, сонымен бірге жалпы білім беретін мектептің даярлық және бірінші сынып оқушыларына арналған. Әр түрлі тапсырмаларды орындау барысында балалар әріптермен танысып, оларды оқып, жазуға үйренеді.

1. Колодин А. Айналайын : Картинный словарь казахского языка . – Павлодар : «Brend Print», 2013 . – 60с.: ил.

Книга адресована детям дошкольного и младшего школьного возраста как учебно- методическое  пособие по изучению казахского языка. Получила высокую оценку специалистов и активно используется в учебной работе школ, дошкольных организаций .